Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zdobyć staż w 2+1?

 

Jeżeli chcesz zostać bardzo dobrym i doświadczonym księgowym, zdobyć wartościowy staż, sprawdź jak rozpocząć praktykę w Biurze Rachunkowym 2+1 i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

 
          2+1 Biuro Rachunkowe  jest firmą o ustabilizowanej pozycji w branży biur rachunkowych. Przyjazność, wygodna i szybka obsługa oraz łączenie zalet biura rachunkowego tradycyjnego i internetowego, to cechy, którymi wyróżniamy się na rynku.

Absolutnym priorytetem naszej działalności jest najwyższa jakość obsługi klientów zarówno w zakresie kompetencji merytorycznych jak i miękkich. Jest to możliwe dzięki doświadczonej i wysoko wykwalifikowanej kadrze pracowniczej.

Do naszego biura trwa ciągła i otwarta rekrutacji na staże i praktyki. Ofertę swoją kierujemy do osób studiujących na kierunkach finanse-rachunkowość oraz  uczniów szkół średnich o profilu ekonomicznym, które w przyszłości chcą wykonywać zawód księgowego.

Współpracujemy również z uczelniami, szkołami średnimi w zakresie obowiązkowych praktyk oraz z innymi instytucjami organizującymi staże.

 

Co należy zrobić aby dostać się na staż do 2+1:

Aby dostać się na staż do Biura Rachunkowego 2+1 należy złożyć swoje CV oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną.

 

Kandydatom na staż Biuro Rachunkowe 2+1 oferuje:

 • trzymiesięczny płatny staż,
 • zdobycie doświadczenia w księgowości (pełna księgowość i uproszczona księgowość podatkowa) oraz kadrach i płacach,
 • elastyczny czas pracy dostosowany do studiów,
 • możliwość stałego zatrudnienia,
 • umowę zlecenia.

Każdy nasz stażysta ma swojego opiekuna (doświadczonego księgowego lub księgową), który prowadzi go podczas trzymiesięcznego stażu i pomaga zdobyć doświadczenie w rachunkowości i podatkach oraz wprowadza w tajemnice zawodu.

W naszym biurze 2+1 stażysta pracując, zdobywa doświadczenie na każdym stanowisku pracy i wykonuje m.in. takie czynności jak:

 • zapoznaje się z obiegiem dokumentów,
 • wprowadza faktury do systemów księgowych,
 • sprawdza poprawność dokumentacji,
 • pomaga księgować wszelkiego rodzaju operacje gospodarcze w firmach z wielu branż,
 • pomaga księgowym sporządzać deklaracje podatkowe,
 • uczy się przygotowywać pisma urzędowe,
 • ma kontakt z klientami w biurze obsługi klienta,

i wiele innych czynności, które pozwolą stać się naprawdę dobrym i doświadczonym księgowym.

Ponadto, stażysta zdobywa wiedzę teoretyczną, popartą praktyką z dziedziny rachunkowości i podatków, która podlega weryfikacji.

Jeżeli po okresie trzech miesięcy zostanie zaliczona część praktyczna i teoretyczna, stażysta ma możliwość kontynuowania pracy w 2+1 na stanowisku asystenta/ asystentki księgowości.

Wszystkim naszym stażystom, staramy się zapewnić miłą i przyjazną atmosferę pracy.

 

Aby ułatwić kandydatom udział w rekrutacji i zachęcić do składania CV do naszego biura, podajemy kilka wskazówek.

 

Jak przygotować się do rozmowy 2+1?

 1. Pierwszym etapem jest przygotowanie profesjonalnego CV wraz ze zdjęciem. CV należy wysyłać na adres e-mail podany w ogłoszeniu.
 2. Drugim etapem przygotowania, jest analiza ogłoszenia o staż. Należy wrócić uwagę czego wymaga pracodawca od stażysty.
 3. Kolejnym etapem jest zebranie informacji na temat przedsiębiorstwa.

Wystarczy kilkanaście minut by skutecznie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeżeli podczas rekrutacji nie możesz przedstawić chociażby kilku najważniejszych faktów związanych z firmą do której aplikujesz, nie znasz zarysu obowiązków, które mogą Cię czekać na nowym stanowisku oraz nie wiesz jak może wyglądać specyfika pracy, na której Ci zależy przeproś i zakończ rozmowę .

Jeżeli zależy Ci na stażu, na który aplikujesz zapoznanie się ze stroną internetową firmy to konieczność.

Zebranie podstawowych wiadomości na temat Biura Rachunkowego 2+1 będzie dla nas sygnałem, że jesteś poważnie zainteresowany posadą.

 

 1. Kolejny etap przygotowań dotyczy próby sporządzenia listy pytań, które mogą zostać zadane na rozmowie kwalifikacyjnej. Można je podzielić na trzy grupy:
 2. pierwsza z nich to pytania, które padają praktycznie na każdej rozmowie kwalifikacyjnej i zaliczymy do nich: „Dlaczego zdecydował się Pan/Pani kandydować na to stanowisko?” lub „Proszę opowiedzieć mi coś o sobie”.
 3. druga grupa, to pytania odnoszące się do zdobytego doświadczenia i zdobytej wiedzy podczas studiów i/lub dotychczasowej pracy, np.:
 • jakie przepisy regulują zasady rachunkowości?
 • jaka jest ogólna zasada rozliczania podatku VAT?
 • sposób rozliczania importu usług w podatku VAT
 • co oznacza WNT w podatku VAT i jaki jest sposób rozliczania?
 • obowiązek rejestracji do VAT- uregulowania, kiedy powstaje?
 • proszę wymienić obowiązkowe składki ZUS dla przedsiębiorcy
 • proszę wymienić spółki prawa handlowego.
 1. trzecia grupa to pytania behawioralne, czyli w jaki sposób reagujemy na różne sytuacje w pracy. Pytania mogą dotyczyć naszego stosunku do pracy w grupie, odporności na sytuacje stresowe, stosunku do przełożonych i podwładnych. Przykładowe pytanie może brzmieć następująco: „Proszę opowiedzieć o sytuacji, kiedy podjął/podjęła Pan/Pani błędną decyzję”.
 2. Na kolejnym etapie należy ustalić plan działania. Uwzględnimy tutaj trzy najważniejsze czynniki: przygotowanie dokumentów, wygląd, dotarcie na spotkanie.
 3. przygotowanie dokumentów: przed spotkaniem warto przygotować sobie dodatkową kopię CV oraz listu motywacyjnego oraz inne dokumenty, jeśli wymagane są przez pracodawcę, jak świadectwa szkolne, certyfikaty, dyplomy, świadectwa pracy i oczywiście dowód tożsamości.
 4. wygląd: należy wcześniej zaplanować, w co się ubierzemy oraz ocenić czy wizyta u fryzjera mogłaby podnieść ocenę naszej kultury osobistej przez rekrutera.
 5. dotarcie na spotkanie: musimy zaplanować, kiedy i jak dotrzemy na spotkanie.

 

Punktualność
Dla wielu osób ta zasada może wydać się oczywista, jednak życie lubi nas zaskakiwać i warto temu zagadnieniu poświęcić trochę uwagi przed rozmową kwalifikacyjną. Konsekwencją spóźnienia na spotkanie będzie fakt, że osoby rekrutujące wyrobią sobie negatywną opinię o kandydacie. Dlatego warto już wcześniej zaplanować sposób i czas dotarcia na rozmowę. Przydatne jest sprawdzenie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej i ocenienie ruchu w godzinach, w jakich będziemy się poruszać żeby nie utknąć w korkach. W firmie najlepiej pojawić się 5 minut przed planowanym spotkaniem.

 

Wygląd

Przy pierwszym spotkaniu z pracodawcą wygląd odgrywa bardzo ważną rolę i znacznie może podnieść szanse na otrzymanie propozycji współpracy.

Jeśli chodzi o ubiór, to zarówno paniom, jak i panom zaleca się stroje bardzo formalne, kostium i koszula lub garnitur w jednolitych i stonowanych kolorach. Należy zadbać o ich czystość i schludny wygląd. Powinniśmy sprawiać wrażenie osób zadbanych. Zachowanie umiaru oraz odpowiedniej do sytuacji elegancji zdecydowanie wystarczy by zrobić pozytywne pierwsze wrażenie.

 

Podsumowanie:

W całości procesu rekrutacyjnego obserwujemy:

 1. Spójność wizerunku w rożnych sytuacjach, w stosunku do różnych osób prezentacji CV, w rozmowie rozmowa, bo to świadczy o:
  1. prawdziwości wizerunku,
  2. konsekwencji czyli dojrzałości kandydata
 2. Motywację do podjęcia stażu, tzn. na ile kandydat jest zaangażowany w przygotowanie do rozmowy
 3. Czy kandydat ma wiedzę zdobytą podczas studiów i/lub ewentualnie w dotychczasowej pracy, potrzebną to pracy w biurze rachunkowym 2+1
 4. Przebieg dotychczasowego doświadczenia w CV
 5. Czy kandydat ma wiedzę o firmie, szacunek i zachowuje powagę podczas rekrutacji
 6. Wartości jakie kandydat wyznaje – czy zgodne z wartościami firmy
 7. Samoorganizację: punktualność, zapamiętywanie informacji. Szukamy odpowiedzi na pytania: Do czego może przydać się kandydat? Czy pomoże w rozwoju firmy?

Nie szukamy odpowiedzi na pytanie : „Czy kandydat jest atrakcyjną osobą w ogóle?” Ważne jest dopasowanie potrzeb kandydata i potrzeb pracodawcy.

 

Zachęcamy Kandydatów do składania aplikacji na adres email:

praca@dwaplusjeden.com.

Wszystkie nasze ogłoszenia na staż znajdziesz na stronie www.dwaplusjeden.com, www.facebook.com/BiuroDwaPlusJeden oraz na portalu www.trojmiasto.pl

Opracowanie:
Gabriela Brzezińska
Prezes Zarządu 2+1

 

DwaPlusJeden Sp. z o.o.
ul. Jaśkowa Dolina 6/3
80-252 Gdańsk
Oddział w Gdyni:
ul. Abrahama 26/2
81-366 Gdynia
T: +48 58 746 34 13
T: +48 784 955 666
Składanie CV: praca@dwaplusjeden.com
W temacie maila prosimy wpisać: staż, imię i nazwisko

 

 

 

Dodaj komentarz