III edycja 2+1 akademii przedsiębiorczości

15 listopada 2017 | 9:00 - 17:00 | Gdynia | Pomorski Park Naukowo Technologiczny, bud. III sala E

2+1 akademia przedsiębiorczości odbyła sie w listopadzie 2017r. Kolejne wydarzenie planujemy na listopad 2018r. w Warszawie!

Wyjątkowe wydarzenie dla przedsiębiorców odbyło się w listopadzie 2017r.

Prelekcje, networking, duża dawka wiedzy i motywacji…

Wydarzenie 2+1 akademia przedsiębiorczości odbyła się w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (13-19.11.2017)​, którego jesteśmy partnerem.

Dla kogo jest 2+1 akademia przedsiębiorczości?

 • Właściciele MŚP,
 • Przedsiębiorcy,
 • Pracodawcy
 • Kadra kierownicza

Dlaczego warto brać udział w 2+1 akademii przedsiębiorczości?

 • Otrzymasz porządną dawkę wiedzy, inspiracji i motywacji do dalszego rozwoju firmy
 • Nawiążesz nowe relacje biznesowe, które mogą zaowocować dobrą współpracą w przyszłości
 • Poznasz ekspertów z różnych dziedzin biznesu
 • Znajdziesz się w gronie osób, które chcą rozwijać swój biznes
 • Odkryjesz nowe możliwości dla swojej firmy, dzięki produktom i usługom zaprezentowanym przy stoiskach wystawienniczych
Zobacz filmy z poprzednich edycji
Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji
Program Akademii Przedsiębiorczości
8:30
Rejestracja uczestników i pierwsza okazja do networkingu
9:00
Rozpoczęcie Akademii Przedsiębiorczości
9:15
Jak sprawić aby Twoja firma od jutra zaczęła więcej sprzedawać?

Największe błędy popełniane przez przedsiębiorców w sprzedaży.  Jak pokonać lęk przed promowaniem siebie i sprzedażą produktów?  3 najlepsze sposoby na natychmiastowe efekty w sprzedaży.

Prelekcję poprowadzi: Karol Froń

9:50
Sposoby na optymalizację kosztów i podatków.

Dowiesz się ode mnie jak w prosty sposób i drobnymi krokami zaoszczędzisz i zatrzymasz pieniądze w firmie dzięki księgowości? Na kilku przykładach powiem Ci co możesz zrobić, żeby zaplanować wydatki i jak zapłacić mniejszy podatek.

Prelekcję poprowadzi: Gabriela Brzezińska

10:25
Grzechy menadżera, czyli najczęstsze błędy w motywowaniu pracownika.

Podczas prelekcji opowiem jak należy skutecznie motywować pracowników i wystrzegać się błędów, które skutecznie obniżają efektywność i motywację w zespole.

Prelekcję poprowadzi: Dawid Stefaniak

10:55
PRZERWA + networking moderowany
11:25
Controlling finansowy - dlaczego potrzebujesz go w swojej firmie.

Dowiesz się, na czym polega różnica między controllingiem a księgowością; jakie zalety niesie za sobą wprowadzenie controllingu w firmie oraz jak wygląda wdrożenie controllingu w firmie bez znacznych inwestycji. Przekonasz się, że jest to rozwiązanie przeznaczone nie tylko dla dużych firm i międzynarodowych korporacji.

Prelekcję poprowadzą: Rafał Brzeziński i Dominik Merda

12:00
Zarządzanie czasem a narzędzia SaldeoSMART.

Prelekcję poprowadzi: Patryk Oleszczuk

12:15
Internetowy niezbędnik przedsiębiorcy, czyli narzędzia, jakie przydadzą się Twojej firmie.

Poznamy narzędzia, które pozwalają ocenić stan obecności firmy w sieci i przeanalizować dotychczas prowadzone działania.
Pokażemy również rozwiązania, za pomocą których Twoja firma będzie mogła:

 • dać się zauważyć w Internecie,
 • rozwinąć swój biznes lokalnie,
 • zadbać o użytkowników mobilnych,
 • sprawdzić, czy nasza strona nadąża za użytkownikiem,
 • oraz jak poradzić sobie z brakiem tematów.

Prelekcję poprowadzi: Wioleta Magdziarz

12:50
Przedsiębiorca w epoce RODO, czyli jak bezpiecznie zarządzać danymi osobowymi.

Wielkimi krokami zbliża się wejście w życie unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).
Podczas prelekcji dowiemy się jakie zmiany w prowadzeniu firmy powinien zastosować w prowadzeniu swojej firmy. Czym tak naprawdę są dane osobowe? Jakich zasad należy przestrzegać przy ich przetwarzaniu oraz jak zadbać o ich bezpieczeństwo?
Prelekcję poprowadzą:

Radca prawny Tomasz Będźmirowski

13:20
PRZERWA + networking moderowany
13:50
Wymarzone Auto sposobem na optymalizację kosztów

Wystąpienie Partnera Głównego: Raiffeisen Bank Polska S.A

Prelekcję poprowadzi: Patrycja Krause-Kubicka oraz Damian Gawrysiak

14:05
Jak zadbać o rozwój kariery i biznesu, aby osiągnąć sukces finansowy.

Prelekcję poprowadzi: Fryderyk Karzełek

14:40
Nie tylko pensja - optymalizacja kosztowa i podatkowa pozapłacowych elementów wynagrodzenia.

Firmy, chcąc być atrakcyjne dla swoich pracowników stosują różnego rodzaju dodatki motywacyjne w formie pozapłacowych świadczeń pracowniczych. Do najczęstszych dodatków należą takie benefity jak: opieka medyczne, możliwość korzystania z auta służbowego lub telefonu do celów prywatnych, dodatkowa dodatkowe ubezpieczenie rentowe lub emerytalne. Podczas prelekcji opowiem o tym, które z dodatków najchętniej chcieliby otrzymywać pracownicy, jakie korzyści dają pracownikom a jakie pracodawcy oraz jak można je optymalizować kosztowo i podatkowo.

Prelekcję poprowadzi: Gabriela Brzezińska

15:10
PRZERWA + networking moderowany
15:40
Bezpieczeństwo danych = bezpieczna firma.

Prelekcja na temat bezpieczeństwa firmowych danych oraz ryzyka jakie niesie za sobą ich niezabezpieczanie. Kilka ciekawych przykładów z naszej codziennej pracy i prostych sposobów na uniknięcie niebezpieczeństwa utraty danych. Jak ważna jest polityka bezpieczeństwa danych w firmie i na co należy zwrócić uwagę, aby spokojnie spać.

Prelekcję poprowadzi: Sebastian Barwikowski

16:05
Przestrzeń biurowa w kontekście motywowania i rozwijania potencjału pracowników. Marta Badura

Przestrzeń biurowa to coraz ważniejszy element wpływający na motywację pracowników. Komfortowe biuro to czynnik ważny zarówno w kontekście employer brandingu, jak i związany z zaangażowaniem pracowników oraz utrzymywaniem talentów w organizacji. Jakie potrzeby pracowników powinno spełniać biuro? O tym opowie ekspert Grupy Nowy Styl (3. największego producenta mebli biurowych w Europie).

Prelekcję poprowadzi:Marta Badura

16:30
Stres - źródło siły czy słabości przedsiębiorcy?

Stres jako doświadczenie i przeżycie ma swoje z zarówno negatywne, ale także pozytywne konsekwencje. Podczas prelekcji postaramy się zrozumieć zjawisko stresu oraz poznamy strategie radzenia sobie z nim pod kątem ich wartości dla budowania siły i odporności człowieka.

Prelekcję poprowadzi: Magdalena Błażek

17:00
Wyłonienie zwycięzców loterii wizytówkowej + ZAKOŃCZENIE AKADEMII
Prelegenci
Ewa Podgórska-Rakiel
Prawnik - Doktor Nauk Prawnych

Posiada ponad 18 lat doświadczenia w pracy w dziale prawnym. Pełnomocnik Zarządu Pracodawców Pomorza ds. Prawa Pracy. Odpowiada za praktykę prawa pracy w znanej kancelarii trójmiejskiej. Prowadzi własną działalność doradczą w obszarze prawa pracy. Adiunkt w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Wykłada Prawo Pracy i Ubezpieczenia Społeczne. W poprzednich latach wykładowca studiów podyplomowych Prawo Pracy i Ubezpieczenia Społeczne – Kadry i Płace Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Doświadczony trener. Autorka kilkuset publikacji, w tym książek dotyczących prawa pracy, delegowania pracowników, zatrudniania cudzoziemców i prawa związkowego. Liderka Polskiego Stowarzyszenia HR na Pomorzu.

Więcej
Dawid Stefaniak
Trener biznesu, psycholog.

Trener biznesu, psycholog, coach, iluzjonista, wykładowca, specjalista z zakresu komunikacji niewerbalnej oraz doradztwa wizerunkowego.
Współtwórca projektu Progressment mającego na celu przekazywania praktycznej wiedzy psychologicznej dla kształtowania kompetencji biznesowych i społecznych. Autor wielu programów szkoleniowych z zakresu psychologii sprzedaży, psychologii motywacji i osiągania celów, psychologii komunikacji niewerbalnej, negocjacji oraz komunikacji interpersonalnej. Autor badań nad wpływem temperamentu oraz osobowości człowieka na efektywność w życiu zawodowym.
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Psychologia ze specjalizacją w Psychologii Organizacji i Zarządzania. Doświadczenie w wystąpieniach publicznych zdobywał jako magik-iluzjonista oraz członek Krajowego Klubu Iluzjonistów, prowadząc występy magiczne na terenie całej Polski. Wiedzę i techniki z zakresu prowadzenia szkoleń oraz sprzedaży przyswajał pracując w największych firmach i korporacjach działających na rynku polskim i zagranicznym. W trakcie swoich szkoleń krzewi zasadę, że jedynym ograniczeniem naszej efektywności jesteśmy my sami.
www.magiasukcesu.pl

Więcej
Wioleta Magdziarz
Google

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Miłośniczka nowych mediów i marketingu online. Jej specjalizacją są social media i kampanie AdWords.

Od kwietnia 2017 konsultant do spraw marketingu online w projekcie Google’a Internetowe Rewolucje, w którym pomaga przedsiębiorcom z województwa Pomorskiego rozwijać swój biznes w internecie.

Internetowe Rewolucje – program Google zapewniający mikro, małym i średnim firmom wsparcie w postaci bezpłatnych konsultacji z doradcami. Na terenie całej Polski działa 30 doradców, których zadaniem jest wspieranie firm w analizie ich potrzeb i dotychczasowych działań w internecie lub przy wykorzystaniu narzędzi internetowych, a także pomoc w zdefiniowaniu indywidualnego planu działania firmy w internecie. Doradcy są także dostępni dla firm w razie pytań lub wątpliwości na etapie wdrażania rozwiązań z planu działania.
Żeby wziąć udział w programie wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie g.co/InternetoweRewolucjeDlaFirm. Z zarejestrowanymi przedsiębiorcami będą się kontaktować dedykowani doradcy z właściwego regionu, aby umówić się na spotkanie w siedzibie firmy, od którego rozpocznie się wsparcie w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań i narzędzi internetowych.

Więcej
Tomasz Będźmirowski
Radca prawny

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych LL.M. in International Commercial Law w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Specjalizuje się we wsparciu prawnym dla branż kreatywnych, handlu elektronicznego oraz nowoczesnych technologii. Doświadczenie zdobywał w spółkach trójmiejskich prowadzących działalność o zasięgu międzynarodowym takich jak VECTOR, GetResponse i ADVA Optical Networking.

Partner w kancelarii BRIEF&CASE, aktywnie angażuje się w działalność dydaktyczną i szkoleniową.

Więcej
Karol Froń
Przedsiębiorca, mówca, trener i coach sprzedaży

Przedsiębiorca, mówca, trener i coach sprzedaży, zarządzania, biznesu, konsultant i doradca. Od ponad dekady związany z branżą contact center, zaczynał jako telemarketer, przez 5 lat pracował w największym call center w Polsce - CCIG, gdzie zarządzał grupą 130 osób.
W życiu wykonał ponad 30 000 rozmów handlowych przez telefon, dokonał kilku tysięcy sprzedaży, zbudował kilkadziesiąt zespołów handlowych i wyszkolił tyle samo menadżerów kadry kierowniczej.
Założyciel firmy sprzedażowej Contact Center One, zatrudniającej ponad 130 pracowników oraz właściciel Sales Management Coaching, firmy szkoleniowej, która pomaga przedsiębiorcom, menadżerom sprzedaży i handlowcom podnosić sprzedaż, za pomocą nowoczesnych metod sprzedaży i budowania marki. Współpracował z takimi firmami jak: Orange, Login Trans, Abakon, Global Telemarketing, Global Investor Club itp.
Pomaga w podnoszeniu osobistej efektywności, realizowaniu celów, lepszym komunikowaniu się, zwiększaniu sprzedaży i czerpaniu większej satysfakcji z życia, poprzez wydobywanie potencjału.
www.karolfron.pl

Więcej
Rafał Brzeziński
Członek Zarządu DwaPlusJeden Sp. z o.o.

Członek Zarządu DwaPlusJeden Sp. z o.o., kontroler finansowy z wieloletni stażem, autor prac na temat kontrolingu finansowego i jego wykorzystania go w zarządzaniu przedsiębiorstwami.

Więcej
Dominik Merda
DwaPlusJeden Sp.z o.o.

Kontroler finansowy w DwaPlusJeden Sp. z o.o., student Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, autor pracy licencjackiej na temat wdrożenia systemu budżetowania w przedsiębiorstwie.

Więcej
Fryderyk Karzełek
Gra o Milion

Fryderyk Karzełek jest twórcą słynnej szkoły "Sprzedaży Naturalnej" oraz autorem "Deklaracji Praw Człowieka Myślącego", "Dekalogu Komunikacji", oraz książki "Pieniądze są sexy". Właściciel 10 spółek z sektora finansów.
Na bazie swoich doświadczeń, powstał wykład biznesowy "Droga do Finansowego Bezpieczeństwa", w którym do końca 2016 roku uczestniczyło ponad 31.000 osób. Obecnie jest mentorem projektów Eurocash i Gry o Milion.

Więcej
Paweł Łojek
Główny Księgowy/Właściciel Biura Rachunkowego

Właściciel własnego biura rachunkowego oraz główny księgowy z kilkuletnim doświadczeniem.
Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - kierunek rachunkowość i controlling – specjalność Rachunkowość wg MSR/MSSF, Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Krakowie - kierunek finanse i rachunkowość– specjalność rachunkowość i podatki.
Uczestniczy w postępowaniu kwalifikacyjnym dla biegłych rewidentów oraz studiuje kierunek Audyt wewnętrzny i kontrola zarządcza w ramach studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Główny Księgowy z certyfikatem (wydany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce).
Współpracuje z wieloma firmami w zakresie doradztwa oraz optymalizacji procesów zachodzących w księgowości. Prowadzi szkolenia dla działów księgowości. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce – Oddział Kraków.

Więcej
Magdalena Błażek
Psycholog

Jest psychologiem, pracownikiem Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie prowadzi wykłady z Psychologii Osobowości, Diagnozy osobowości człowieka dorosłego oraz Diagnozy rodziny dysfunkcyjnej.
Jej obszar zainteresowań to: psychologia osobowości, opiniowanie sądowo-psychologiczne, diagnoza osobowości, a w szczególności osobowościowe korelaty funkcjonowania człowieka i rodziny w doświadczaniu kryzysów normatywnych i nienormatywnych.
Jest autorką ponad 60 publikacji z zakresu psychologii osobowości oraz psychologii sądowej i psychologii rodziny. W pracy naukowej koncentruje się na pogłębieniu wiedzy o dynamice relacji międzyludzkich, w tym o funkcjonowaniu systemów rodzinnych w sytuacji kryzysu oraz rozwoju praktyki diagnostycznej, projektowaniu nowych, autorskich metod diagnostycznych oraz opracowaniu wytycznych do dalszej pracy klinicznej psychologów opiniujących w sprawach sądowych. Uczestniczyła w pracach zespołu merytorycznego, który opracowywał standardy opiniowania w sprawach rodzinnych i opiekuńczych.
Jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem- biegłym sądowym. Przez 25 lat była pracownikiem Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno- Konsultacyjnego w Gdańsku (wcześniej w Sopocie), a od 2005 do 2016 roku kierownikiem tej placówki.
Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty dla różnych grup zawodowych z zakresu prawidłowej komunikacji i rozwiązywania konfliktów, a także radzenia sobie ze stresem i rozwijania kompetencji osobistych.

Więcej
Piotr Perkowski
Specjalista ds. podatków

Absolwent studiów licencjackich i magisterskich w Szkole Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość oraz podyplomowych studiów z zakresu prawa podatkowego ukończonych na Akademii Leona Koźmińskiego. Wieloletnie doświadczenie praktyczne w obszarze podatków zdobyte podczas pracy w wiodących firmach doradczych oraz na stanowiskach specjalistycznych i eksperckich w wewnętrznych działach podatkowych największych polskich i zagranicznych firm w branżach takich jak telekomunikacja, handel detaliczny czy energetyka. W trakcie kariery zawodowej uczestniczył w przeglądach podatkowych i projektach due dilligence, prowadził szkolenia podatkowe, sporządzał opinie, raporty, interpretacje indywidualne i pisma procesowe a także przygotowywał i wdrażał wewnętrzne procedury i instrukcje podatkowe. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie podatków dochodowych i cen transferowych. W trakcie certyfikacji na Doradcę Podatkowego.

Więcej
Agnieszka Mroczkiewicz
Biegły Rewident

Biegły Rewident. Wykładowca na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Wyższej Szkole Bankowej, w tym na studiach MBA z przedmiotów rachunkowych i podatkowych. Wieloletni praktyk i szkoleniowiec. Członek Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Więcej
Agata Niedźwiedzka
Główna Księgowa

Certyfikowana księgowa, właściciel biura rachunkowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej w obszarze rachunkowości i finansów zarówno na stanowisku kierowniczym jak i w pracy zespołowej. Pełni funkcję głównego księgowego w spółce o zasięgu krajowym. Od 2019 jest członkiem Stowarzyszenia Księgowych oddział Okręgowy w Gdańsku. Posiada ponad 10 letnie doświadczenie w czynnej obsłudze m.in. programu Comarch ERP Optima.

Więcej
Anna Waśko
Główna Księgowa/Członek Zarządu Stowarzyszenia Księgowych - Oddział Okręgowy w Gdańsku

Właściciel kancelarii biegłego rewidenta. Wieloletni wykładowca w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Gdańsku, współpracująca w zakresie wykładów o tematyce rachunkowości i finansów z instytucjami na terenie całego kraju w tym instytucjami samorządowymi i państwowymi, uczelniami w tym stała współpraca z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy zawodowej w obszarze rachunkowości i finansów na stanowiskach kierowniczych. Pełniła funkcje głównego księgowego, dyrektora centrum i dyrektora biura rachunkowości w spółkach Skarbu Państwa oraz grupach kapitałowych o zasięgu krajowym. Od 2014 roku pełni funkcję członka Zarządu Stowarzyszenia Księgowych - Oddział Okręgowy w Gdańsku.

Więcej
Organizatorzy
Partner główny
Partner strategiczny
Partnerzy
Patronat medialny
Patronat
W cenie biletu

Udział w prelekcjach

Certyfikat uczestnictwa

Konkretne rozwiązania, wiedzę i inspiracje dla Twojego biznesu

Wsparcie w pozyskaniu nowych kontaktów biznesowych

2 przerwy kawowe i 1 przekąskowe ( w tym sesje networkingowe)

Dostęp do stanowisk eksperckich i konsultacyjnych (stoiska wystawiennicze)