III edycja 2+1 akademii przedsiębiorczości

15 listopada 2017 | 9:00 - 17:00 | Gdynia | Pomorski Park Naukowo Technologiczny, bud. III sala E

2+1 akademia przedsiębiorczości odbyła sie w listopadzie 2017r. Kolejne wydarzenie planujemy na listopad 2018r. w Warszawie!

Wyjątkowe wydarzenie dla przedsiębiorców odbyło się w listopadzie 2017r.

Prelekcje, networking, duża dawka wiedzy i motywacji…

Wydarzenie 2+1 akademia przedsiębiorczości odbyła się w trakcie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (13-19.11.2017)​, którego jesteśmy partnerem.

Dla kogo jest 2+1 akademia przedsiębiorczości?

 • Właściciele MŚP,
 • Przedsiębiorcy,
 • Pracodawcy
 • Kadra kierownicza

Dlaczego warto brać udział w 2+1 akademii przedsiębiorczości?

 • Otrzymasz porządną dawkę wiedzy, inspiracji i motywacji do dalszego rozwoju firmy
 • Nawiążesz nowe relacje biznesowe, które mogą zaowocować dobrą współpracą w przyszłości
 • Poznasz ekspertów z różnych dziedzin biznesu
 • Znajdziesz się w gronie osób, które chcą rozwijać swój biznes
 • Odkryjesz nowe możliwości dla swojej firmy, dzięki produktom i usługom zaprezentowanym przy stoiskach wystawienniczych
Zobacz filmy z poprzednich edycji
Zobacz zdjęcia z poprzedniej edycji
Program Akademii Przedsiębiorczości
8:30
Rejestracja uczestników i pierwsza okazja do networkingu
9:00
Rozpoczęcie Akademii Przedsiębiorczości
9:15
Jak sprawić aby Twoja firma od jutra zaczęła więcej sprzedawać?

Największe błędy popełniane przez przedsiębiorców w sprzedaży.  Jak pokonać lęk przed promowaniem siebie i sprzedażą produktów?  3 najlepsze sposoby na natychmiastowe efekty w sprzedaży.

Prelekcję poprowadzi: Karol Froń

9:50
Sposoby na optymalizację kosztów i podatków.

Dowiesz się ode mnie jak w prosty sposób i drobnymi krokami zaoszczędzisz i zatrzymasz pieniądze w firmie dzięki księgowości? Na kilku przykładach powiem Ci co możesz zrobić, żeby zaplanować wydatki i jak zapłacić mniejszy podatek.

Prelekcję poprowadzi: Gabriela Brzezińska

10:25
Grzechy menadżera, czyli najczęstsze błędy w motywowaniu pracownika.

Podczas prelekcji opowiem jak należy skutecznie motywować pracowników i wystrzegać się błędów, które skutecznie obniżają efektywność i motywację w zespole.

Prelekcję poprowadzi: Dawid Stefaniak

10:55
PRZERWA + networking moderowany
11:25
Controlling finansowy - dlaczego potrzebujesz go w swojej firmie.

Dowiesz się, na czym polega różnica między controllingiem a księgowością; jakie zalety niesie za sobą wprowadzenie controllingu w firmie oraz jak wygląda wdrożenie controllingu w firmie bez znacznych inwestycji. Przekonasz się, że jest to rozwiązanie przeznaczone nie tylko dla dużych firm i międzynarodowych korporacji.

Prelekcję poprowadzą: Rafał Brzeziński i Dominik Merda

12:00
Zarządzanie czasem a narzędzia SaldeoSMART.

Prelekcję poprowadzi: Patryk Oleszczuk

12:15
Internetowy niezbędnik przedsiębiorcy, czyli narzędzia, jakie przydadzą się Twojej firmie.

Poznamy narzędzia, które pozwalają ocenić stan obecności firmy w sieci i przeanalizować dotychczas prowadzone działania.
Pokażemy również rozwiązania, za pomocą których Twoja firma będzie mogła:

 • dać się zauważyć w Internecie,
 • rozwinąć swój biznes lokalnie,
 • zadbać o użytkowników mobilnych,
 • sprawdzić, czy nasza strona nadąża za użytkownikiem,
 • oraz jak poradzić sobie z brakiem tematów.

Prelekcję poprowadzi: Wioleta Magdziarz

12:50
Przedsiębiorca w epoce RODO, czyli jak bezpiecznie zarządzać danymi osobowymi.

Wielkimi krokami zbliża się wejście w życie unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO).
Podczas prelekcji dowiemy się jakie zmiany w prowadzeniu firmy powinien zastosować w prowadzeniu swojej firmy. Czym tak naprawdę są dane osobowe? Jakich zasad należy przestrzegać przy ich przetwarzaniu oraz jak zadbać o ich bezpieczeństwo?
Prelekcję poprowadzą:

Radca prawny Tomasz Będźmirowski

13:20
PRZERWA + networking moderowany
13:50
Wymarzone Auto sposobem na optymalizację kosztów

Wystąpienie Partnera Głównego: Raiffeisen Bank Polska S.A

Prelekcję poprowadzi: Patrycja Krause-Kubicka oraz Damian Gawrysiak

14:05
Jak zadbać o rozwój kariery i biznesu, aby osiągnąć sukces finansowy.

Prelekcję poprowadzi: Fryderyk Karzełek

14:40
Nie tylko pensja - optymalizacja kosztowa i podatkowa pozapłacowych elementów wynagrodzenia.

Firmy, chcąc być atrakcyjne dla swoich pracowników stosują różnego rodzaju dodatki motywacyjne w formie pozapłacowych świadczeń pracowniczych. Do najczęstszych dodatków należą takie benefity jak: opieka medyczne, możliwość korzystania z auta służbowego lub telefonu do celów prywatnych, dodatkowa dodatkowe ubezpieczenie rentowe lub emerytalne. Podczas prelekcji opowiem o tym, które z dodatków najchętniej chcieliby otrzymywać pracownicy, jakie korzyści dają pracownikom a jakie pracodawcy oraz jak można je optymalizować kosztowo i podatkowo.

Prelekcję poprowadzi: Gabriela Brzezińska

15:10
PRZERWA + networking moderowany
15:40
Bezpieczeństwo danych = bezpieczna firma.

Prelekcja na temat bezpieczeństwa firmowych danych oraz ryzyka jakie niesie za sobą ich niezabezpieczanie. Kilka ciekawych przykładów z naszej codziennej pracy i prostych sposobów na uniknięcie niebezpieczeństwa utraty danych. Jak ważna jest polityka bezpieczeństwa danych w firmie i na co należy zwrócić uwagę, aby spokojnie spać.

Prelekcję poprowadzi: Sebastian Barwikowski

16:05
Przestrzeń biurowa w kontekście motywowania i rozwijania potencjału pracowników. Marta Badura

Przestrzeń biurowa to coraz ważniejszy element wpływający na motywację pracowników. Komfortowe biuro to czynnik ważny zarówno w kontekście employer brandingu, jak i związany z zaangażowaniem pracowników oraz utrzymywaniem talentów w organizacji. Jakie potrzeby pracowników powinno spełniać biuro? O tym opowie ekspert Grupy Nowy Styl (3. największego producenta mebli biurowych w Europie).

Prelekcję poprowadzi:Marta Badura

16:30
Stres - źródło siły czy słabości przedsiębiorcy?

Stres jako doświadczenie i przeżycie ma swoje z zarówno negatywne, ale także pozytywne konsekwencje. Podczas prelekcji postaramy się zrozumieć zjawisko stresu oraz poznamy strategie radzenia sobie z nim pod kątem ich wartości dla budowania siły i odporności człowieka.

Prelekcję poprowadzi: Magdalena Błażek

17:00
Wyłonienie zwycięzców loterii wizytówkowej + ZAKOŃCZENIE AKADEMII
Prelegenci
Gabriela Brzezińska
Współzałożycielka marki 2+1

Współzałożycielka marki 2+1 - DwaPlusJeden Sp.z o.o., która wspiera przedsiębiorców, właścicieli i menadżerów prowadząc i porządkując sprawy księgowe oraz kadrowo – płacowe.
Jedną z ważnych inicjatyw 2+1 jest Akademia Przedsiębiorczości, która poprzez swoje działania, jak organizowane konferencje, seminaria i warsztaty pomaga przedsiębiorcom w zarządzaniu i rozwoju kompetencji menadżerskich.

Dzięki inicjatywie Akademia Księgowości buduje wspierającą się społeczność księgowych www.akademiaksiegowosci.com
Jest również autorką wielu publikacji, skierowanych do przedsiębiorców menadżerów oraz księgowych o tematyce związanej z rachunkowością, kadrami, rozliczaniem płac oraz przedsiębiorczością i przywództwem.

Więcej
Dawid Stefaniak
Trener biznesu, psycholog.

Trener biznesu, psycholog, coach, iluzjonista, wykładowca, specjalista z zakresu komunikacji niewerbalnej oraz doradztwa wizerunkowego.
Współtwórca projektu Progressment mającego na celu przekazywania praktycznej wiedzy psychologicznej dla kształtowania kompetencji biznesowych i społecznych. Autor wielu programów szkoleniowych z zakresu psychologii sprzedaży, psychologii motywacji i osiągania celów, psychologii komunikacji niewerbalnej, negocjacji oraz komunikacji interpersonalnej. Autor badań nad wpływem temperamentu oraz osobowości człowieka na efektywność w życiu zawodowym.
Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Psychologia ze specjalizacją w Psychologii Organizacji i Zarządzania. Doświadczenie w wystąpieniach publicznych zdobywał jako magik-iluzjonista oraz członek Krajowego Klubu Iluzjonistów, prowadząc występy magiczne na terenie całej Polski. Wiedzę i techniki z zakresu prowadzenia szkoleń oraz sprzedaży przyswajał pracując w największych firmach i korporacjach działających na rynku polskim i zagranicznym. W trakcie swoich szkoleń krzewi zasadę, że jedynym ograniczeniem naszej efektywności jesteśmy my sami.
www.magiasukcesu.pl

Więcej
Wioleta Magdziarz
Google

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Miłośniczka nowych mediów i marketingu online. Jej specjalizacją są social media i kampanie AdWords.

Od kwietnia 2017 konsultant do spraw marketingu online w projekcie Google’a Internetowe Rewolucje, w którym pomaga przedsiębiorcom z województwa Pomorskiego rozwijać swój biznes w internecie.

Internetowe Rewolucje – program Google zapewniający mikro, małym i średnim firmom wsparcie w postaci bezpłatnych konsultacji z doradcami. Na terenie całej Polski działa 30 doradców, których zadaniem jest wspieranie firm w analizie ich potrzeb i dotychczasowych działań w internecie lub przy wykorzystaniu narzędzi internetowych, a także pomoc w zdefiniowaniu indywidualnego planu działania firmy w internecie. Doradcy są także dostępni dla firm w razie pytań lub wątpliwości na etapie wdrażania rozwiązań z planu działania.
Żeby wziąć udział w programie wystarczy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy na stronie g.co/InternetoweRewolucjeDlaFirm. Z zarejestrowanymi przedsiębiorcami będą się kontaktować dedykowani doradcy z właściwego regionu, aby umówić się na spotkanie w siedzibie firmy, od którego rozpocznie się wsparcie w opracowywaniu i wdrażaniu rozwiązań i narzędzi internetowych.

Więcej
Tomasz Będźmirowski
Radca prawny

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i studiów podyplomowych LL.M. in International Commercial Law w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Specjalizuje się we wsparciu prawnym dla branż kreatywnych, handlu elektronicznego oraz nowoczesnych technologii. Doświadczenie zdobywał w spółkach trójmiejskich prowadzących działalność o zasięgu międzynarodowym takich jak VECTOR, GetResponse i ADVA Optical Networking.

Partner w kancelarii BRIEF&CASE, aktywnie angażuje się w działalność dydaktyczną i szkoleniową.

Więcej
Karol Froń
Przedsiębiorca, mówca, trener i coach sprzedaży

Przedsiębiorca, mówca, trener i coach sprzedaży, zarządzania, biznesu, konsultant i doradca. Od ponad dekady związany z branżą contact center, zaczynał jako telemarketer, przez 5 lat pracował w największym call center w Polsce - CCIG, gdzie zarządzał grupą 130 osób.
W życiu wykonał ponad 30 000 rozmów handlowych przez telefon, dokonał kilku tysięcy sprzedaży, zbudował kilkadziesiąt zespołów handlowych i wyszkolił tyle samo menadżerów kadry kierowniczej.
Założyciel firmy sprzedażowej Contact Center One, zatrudniającej ponad 130 pracowników oraz właściciel Sales Management Coaching, firmy szkoleniowej, która pomaga przedsiębiorcom, menadżerom sprzedaży i handlowcom podnosić sprzedaż, za pomocą nowoczesnych metod sprzedaży i budowania marki. Współpracował z takimi firmami jak: Orange, Login Trans, Abakon, Global Telemarketing, Global Investor Club itp.
Pomaga w podnoszeniu osobistej efektywności, realizowaniu celów, lepszym komunikowaniu się, zwiększaniu sprzedaży i czerpaniu większej satysfakcji z życia, poprzez wydobywanie potencjału.
www.karolfron.pl

Więcej
Rafał Brzeziński
Członek Zarządu DwaPlusJeden Sp. z o.o.

Członek Zarządu DwaPlusJeden Sp. z o.o., kontroler finansowy z wieloletni stażem, autor prac na temat kontrolingu finansowego i jego wykorzystania go w zarządzaniu przedsiębiorstwami.

Więcej
Dominik Merda
DwaPlusJeden Sp.z o.o.

Kontroler finansowy w DwaPlusJeden Sp. z o.o., student Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej, autor pracy licencjackiej na temat wdrożenia systemu budżetowania w przedsiębiorstwie.

Więcej
Fryderyk Karzełek
Gra o Milion

Fryderyk Karzełek jest twórcą słynnej szkoły "Sprzedaży Naturalnej" oraz autorem "Deklaracji Praw Człowieka Myślącego", "Dekalogu Komunikacji", oraz książki "Pieniądze są sexy". Właściciel 10 spółek z sektora finansów.
Na bazie swoich doświadczeń, powstał wykład biznesowy "Droga do Finansowego Bezpieczeństwa", w którym do końca 2016 roku uczestniczyło ponad 31.000 osób. Obecnie jest mentorem projektów Eurocash i Gry o Milion.

Więcej
Sebastian Barwikowski
Kierownik Działu Wsparcia IT w Itmore Sp. z o.o.

Doświadczony informatyk z wieloletnim stażem w Itmore. Absolwent Informatyki i Ekonometrii na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Posiada wiele certyfikatów z branży IT, uczestniczył też w "Warsztatach inicjujących współpracę nauki i biznesu".
Pasjonat urządzeń mobilnych oraz gadżetów elektronicznych. Na co dzień stara się budować świadomość wśród klientów, że w IT lepiej zapobiegać niż stracić.

Więcej
Magdalena Błażek
Psycholog

Jest psychologiem, pracownikiem Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie prowadzi wykłady z Psychologii Osobowości, Diagnozy osobowości człowieka dorosłego oraz Diagnozy rodziny dysfunkcyjnej.
Jej obszar zainteresowań to: psychologia osobowości, opiniowanie sądowo-psychologiczne, diagnoza osobowości, a w szczególności osobowościowe korelaty funkcjonowania człowieka i rodziny w doświadczaniu kryzysów normatywnych i nienormatywnych.
Jest autorką ponad 60 publikacji z zakresu psychologii osobowości oraz psychologii sądowej i psychologii rodziny. W pracy naukowej koncentruje się na pogłębieniu wiedzy o dynamice relacji międzyludzkich, w tym o funkcjonowaniu systemów rodzinnych w sytuacji kryzysu oraz rozwoju praktyki diagnostycznej, projektowaniu nowych, autorskich metod diagnostycznych oraz opracowaniu wytycznych do dalszej pracy klinicznej psychologów opiniujących w sprawach sądowych. Uczestniczyła w pracach zespołu merytorycznego, który opracowywał standardy opiniowania w sprawach rodzinnych i opiekuńczych.
Jest praktykiem z wieloletnim doświadczeniem- biegłym sądowym. Przez 25 lat była pracownikiem Rodzinnego Ośrodka Diagnostyczno- Konsultacyjnego w Gdańsku (wcześniej w Sopocie), a od 2005 do 2016 roku kierownikiem tej placówki.
Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty dla różnych grup zawodowych z zakresu prawidłowej komunikacji i rozwiązywania konfliktów, a także radzenia sobie ze stresem i rozwijania kompetencji osobistych.

Więcej
Marta Badura
Nowy Styl Group

Starszy konsultant ds. Badań i Rozwoju Przestrzeni Pracy, Grupa Nowy Styl

Psycholog, jako trener i konsultant zajmuje się kompleksowym wsparciem rozwoju organizacji. W ramach swoich działań zawodowych prowadzi szkolenia i warsztaty a także projektuje i wdraża zmiany w organizacjach (diagnoza i zmiana kultury organizacyjnej, modele kompetencyjne, diagnoza potencjału przy pomocy sesji AC/DC).

W Dziale Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy Grupy Nowy Styl wspiera ludzi i firmy w przeprowadzaniu zmian w przestrzeni biurowej i reorganizacji stylu pracy. Certyfikowany moderator sesji Design Thinking z powodzeniem wykorzystuje techniki kreatywne do współtworzenia efektywnych rozwiązań.

Więcej
Damian Gawrysiak
Raiffeisen Bank Polska S.A.

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego ze specjalizacją Bankowość i Doradztwo Finansowe. Z rynkiem finansowym związany od 2009 roku, od tego czasu pracował na różnych stanowiskach specjalistycznych w kilku wiodących bankach i instytucjach finansowych. Od 2015 związany z sektorem małych i średnich przedsiębiorstw, obecnie jako Specjalista ds. Małych Przedsiębiorstw w Raiffeisen Polbanku. Na co dzień zajmuje się optymalizacją kosztów w prowadzeniu działalności gospodarczej o tym też opowie.

Więcej
Patrycja Krause-Kubicka
Raiffeisen Bank Polska S.A.

Pracę w bankowości rozpoczęła 12 lat temu w Raiffeisen Bank Polska S.A. Jako absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Gdańskim założyła, iż bankowość będzie tylko chwilowym etapem w rozwoju jej kariery. Jednak szybko odnalazłam się w świecie finansów i zdecydowałam, że to właśnie z tą branżą zwiążę swoją przyszłość. Studia Podyplomowe na SGH w kierunku zarządzania pozwoliły mi zdobyć umiejętności, które każdego dnia wykorzystuje, by skutecznie i świadomie realizować stawiane przede mną cele biznesowe.

Więcej
Patryk Oleszczuk
SaldeoSMART

Patryk Oleszczuk
Specjalista ds. kluczowych klientów SaldeoSMART.

Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańskiego. Lider wielu zespołów sprzedażowych oraz projektowych. Kreator zmian w przedsiębiorstwach handlowo-usługowych.

Więcej
Organizatorzy
Partner główny
Partner strategiczny
Partnerzy
Patronat medialny
Patronat
W cenie biletu

Udział w prelekcjach

Certyfikat uczestnictwa

Konkretne rozwiązania, wiedzę i inspiracje dla Twojego biznesu

Wsparcie w pozyskaniu nowych kontaktów biznesowych

2 przerwy kawowe i 1 przekąskowe ( w tym sesje networkingowe)

Dostęp do stanowisk eksperckich i konsultacyjnych (stoiska wystawiennicze)