Rozliczenie podatkowe, ZUS jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej z uwzględnieniem zmian w podatkach – indywidualne praktyczne warsztaty

Rodzaj szkolenia:

Dla kogo jest to szkolenie:

Na szkolenie zapraszamy księgowych chcących rozwinąć lub zaktualizować umiejętności w zakresie rozliczania podatkowego osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Szkolenie jest skierowane również do osób prowadzących działalność gospodarczą, którzy samodzielnie zamierzają prowadzić księgowość swojej firmy.

Na szkoleniu poznasz praktyczne zasady rozliczeń podatkowych w działalności gospodarczej, spółce cywilnej. Przeprowadzimy przez proces rozliczeń od powstania firmy, wprowadzenia dokumentu do systemu księgowego do naliczenia podatku oraz składek ZUS. Szkolenie ma charakter warsztatowy i jest prowadzone w oparciu o aktualne i zmieniające się przepisy prawa.

Zajęcia prowadzone są w wygodnej formie spotkania online. Mają formę interaktywną – Uczestnicy mają możliwość rozmawiania z prowadzącym, zadawania pytań na czacie i w razie potrzeby udostępniania własnego pulpitu.

Aby w pełni i efektywnie skorzystać z zajęć online trzeba posiadać sprzęt (komputer, laptop) wyposażony w mikrofon i kamerę.

Szkolenie jest skierowane do księgowych specjalizujących się w rozliczaniu działalności gospodarczej, spółki oraz do osób prowadzących działalność gospodarczą, którzy samodzielnie zamierzają prowadzić księgowość swojej firmy.

Proponowany program i wiedza, którą zdobędziesz podczas szkolenia:

  • Rodzaje form opodatkowania – zasady rozliczeń podatkowych oraz ZUS
  • Rodzaje sposobów płacenia podatku dochodowego – krok po kroku – praktyczne ćwiczenia i przykłady
  • Zasady wyliczania podatku dochodowego – krok po kroku – praktyczne ćwiczenia i przykłady
  • Zamknięcia i rozliczenie miesiąca w jednoosobowej działalności gospodarczej, w spółce cywilnej – krok po kroku – praktyczne ćwiczenia i przykłady
  • Zamknięcia i rozliczenie roku w jednoosobowej działalności gospodarczej w spółce cywilnej – krok po kroku – praktyczne ćwiczenia i przykłady
  • Zasady rozliczania i opłacania składek ZUS osób prowadzących działalność gospodarczą – praktyczne ćwiczenia i przykłady
  • Preferencje i zwolnienia w opłacaniu składek przy jednoosobowej działalności gospodarczej – praktyczne ćwiczenia i przykłady
  • Podstawowe zasady rozliczania podatku VAT, co oznacza termin optymalizacja podatkowa

Zasady prowadzenia szkolenia

Szkolenie będzie przeprowadzone przez doświadczoną główną księgową oraz trenerkę.

Ilość godzin i program dopasowujemy indywidualnie do potrzeb uczestników. Przed szkoleniem szacujemy ilość potrzebnych godzin na jego przeprowadzenie.
Umawiamy pierwsze spotkanie. Na pierwszym spotkaniu oceniamy poziom znajomości programu i ostateczny program dostosowujemy do potrzeb i umiejętności uczestnika. Pozostałe terminy ustalone będą na pierwszym spotkaniu, w zależności od  potrzeb i możliwości uczestnika (uczestników). Szkolenie możemy rozłożyć na dłuższy czas, w zależności od zdobywania umiejętności pracy z programem, aby uczestnik wykorzystywał zdobyte umiejętności w praktyce etapami.

Szkolenie w trybie indywidualnym:

Szkolenie można również zakupić w trybie indywidualnym. Cena szkolenia indywidualnego wynosi 300 zł za godzinę (do 5 uczestników).

Termin oraz ilość godzin jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb uczestnika/ firmy.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji to zadzwoń lub napisz.

T: + 48 789 409 253

szkolenia@dwaplusjeden.com

Szkolenie poprowadzi:
Joanna Polito
Księgowa/Koordynator Zespołu

Główna księgowa oraz koordynator zespołu księgowych z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie księgowości, podatków oraz w zarządzaniu pracą specjalistów ds. księgowości odpowiedzialnych za kompleksową obsługę księgową, kadrowo - płacową przedsiębiorców. Absolwentka Politechniki Gdańskiej, wydziału Zarządzania i Marketingu, Specjalność: Ekonomia i Finanse. Na Politechnice Gdańskiej ukończyła również studia podyplomowe: Rachunkowość i Finanse. Obecnie wprowadza do zawodu księgowych oraz prowadzi mentoring właścicieli biur rachunkowych. Szkoleniowiec w dziedzinie księgowości, podatków, zarządzania i organizacji pracy w obszarze outsourcingu księgowości oraz kadr i płac.

Termin
szkolenie indywidualne
Godzina:
Miejsce:
szkolenie online "na żywo"
Czas trwania
Cena brutto
PLN